Expedícia      Denník      O nás      Materiál      Partneri      Fakty      Kniha návštev      Média    

Materiál

Počas expedície strávime takmer mesiac bez kontaktu s civilizáciou. Počas tejto doby sa budeme musieť stopercentne spoľahnúť na kvalitu použitého materiálu. Aj preto sme si zvolili nasledovných partnerov:

ELAN

60 rokov technologických inovácií a nadšenia radí túto značku na top pozíciu medzi výrobcami lyží. Nová kolekcia skialpinistických lyží ELAN je postavená na skúsenostiach Dava Karničara, ktorý s lyžami ELAN zlyžoval najvyšších 7 vrcholov všetkých kontinentov vrátane Mt. Everestu. Lyže ELAN Mt. Winson s dreveným jadrom sa s nami vydajú za snehom panenských svahov pohoria Sary Jaz v Kyrgyzstane...Model Mt. Winson je určený pre pokročilých a vynikajúcich skialpinistov. Drevené jadro Nomex, specificky vytvorené prw skialpové lyže, sa v centrálnej časti jadra vyznačuje ľahkou, ale pevnou štruktúrou Nomex, ktorá má podobu včelieho plastu a je umiestnená v strednej časti jadra lyží, je zkombinované s dreveným jadrom od špičky po pätu, čo zaručuje optimálne skialpinistické výkony.

Kontakt na distribútora:
www.nico-sport.sk


KOMPERDELLUž roky dôverujú extrémni športovci našim ľahkým a vysokokvalitným KOMPERDELL lyžiarskym paliciam. Vybavujeme špičkových športovcov špičkovým materálom, ktorý kopíruje ich potreby a odoláva najtvrdším podmienkam - iba takto sa možu dosahovať vrcholové výsledky. Staviame na dlhoročnej spolupráci s našimi partnermi a vyvíjame naše produkty pre profi atlétov s ich spoluprácou.

Kontakt na výrobcu:
www.komperdell.com


KAYLAND

Kvalitu a nekompromisnú ergonómiu týchto topánok sme mohli na vlastnej koži vyskúšať už počas expedícií v roku 2006 do Bolívie a v roku 2007 do Turecka, Iránu a Arménska. Kedže Tien Shan je studené pohoria a my popri skialpinizme plánujeme uskutočniť aj niekoľko horolezeckých výstupov, vybrali sme si modely z rady MOUNTAINEERING LINE: M11+ a APEX XT WINTER.

Nový model roku 2008, topánka M11+, predstavuje vylepšenie svojho predchodcu, a to topánky M11, ktorá dostala v roku 2007 cenu Rock and Ice Best In Gear award. Znížením hmotnosti a zvýšením odolnosti je M11+ vhodná na ľady, mixové lezenie, lezenie v chladných klimatických podmienkach a na lezenie v ľadoch. Možnosť upnúť automatické mačky.

Použitý materiál:
Vrchná časť topánky: Schoeller®
Zvršok: semišová koža + mikrovlákno
Podšívka: Dryver® + Primaloft® + eVent®
Kopýtko: A5 
Podrážka: Vibram® Teton
Medzipodrážka: nová odľahčená Kayland medzipodrážka
Výstelka: E.C.T. ROCK
Vložka: Kayland Winter Primaloft®

Hmotnosť topánky: 960g
Pánsky model
Stupeň pevnosti: 10
Použiteľné mačky: automatické


Zimná verzia topánky Apex XT. Extrémne ľahké topánky Apex XT Winter sú určené pre ľudí, ktorí uprednostňujú ostré hrany, ktoré zlepšujú výkonnosť. Sú vhodné na náročné horolezectvo, lezenie ľadov a mixové lezenie v studených klimatických podmienkach.

Použitý materiál:
Zvršok: mikrovlákno + vysoko odolné textilné vlákno
Podšívka: Dryver® + Primaloft® + eVent®
Kopýtko: A5
Podrážka: Vibram® Teton
Medzipodrážka: nová odľahčená Kayland medzipodrážka
Výstelka: E.C.T. ROCK
Vložka: Kayland Winter Primaloft®

Hmotnosť topánky: 860g
Unisex model
Stupeň pevnosti: 10
Použiteľné mačky: automatické

Kontakt na distribútora:
www.elcon.sk


TREK SPORT

Slovenský výrobca outdoorových odevov, spacákov a batohov s dlhou tradíciou. Spoľahneme sa na to najlepšie z jeho ponuky – Batohy TATRAN 4[x] 70L, komplety LIQUID ICE z trojvrstvého materiálu Dermizax používajúce moderné laminovacie a zvarovacie technológie a doplnky ako CLUX, ponožky EXPEDITION či rukavice SUMMIT.

Kontakt na výrobcu: www.treksport.eu


DEVOLD®

DEVOLD® - vyrába kvalitné vlnené odevy do náročných klimatických podmienok už od roku 1853. Na špičkové úžitkové vlastnosti vlnených produktov tejto značky sa v drsných polárnych podmienkach spoľahli aj slávni bádatelia ako Amundsen či Nansen. Základom termoprádla Devold® je jemná Merino vlna, ktorá je nejdokonalejším prírodným vláknom súčasnosti.

Termoprádlo Devold® je tkané z veľmi jemných dlhých vlákien Merino vlny. Tieto vlákna dodávajú produktom z tejto vlny vysokú mäkkosť, elasticitu a vynikajúcu priedyšnosť. Prádlo ani po opakovanom prepotení nezapácha, vynikajúco odvádza pot a výnimočné termoziolačné vlastnosti poskytuje aj při aktivním pohybe v extrémnych podmienkach.

V máji vo vyšších polohách Tian shanu možno očakávať veľmi nízke teploty. Aj preto je termoprádlo Devold® z Merino pre našu expedíciu samozrejmou voľbou..Kontakt na distribútora: www.norskamoda.cz


BUFF

Multifunkčnú šatku BUFF snáď už netreba nikomu predstavovať. Kto ju ešte nemá, nech si ju rýchlo beží kúpiť. Použitie od čelenky cez čiapku, kuklu, potítko, či filter na vodu je naozaj široké. A pravý BUFF je len jeden tak pozor na falzifikáty...

Kontakt na distribútora:
www.elcon.sk


PRIMUS

Ďaleko od domova v tvrdých podmienkach sú pre pocit spokojnosti dôležité tri veci: Dobré oblečenie, dobrý spánok a dobré jedlo...

Pri varení budeme používať multifunkčné variče a riad osvedčeného výrobcu PRIMUS. Varič novej generácie EtaPower svojim unikátnym systémom zabezpečuje rýchlejší var, zníženie spotreby paliva a zároveň je priateľskejší k životnému prostrediu. Pri expedícii kde každé kilo navyše a potrebujete sa zbaliť na 3 týždňe bez vonkajšej podpory je preto logickou voľbou.
K Eta Power MF variču pribalíme aj na mnohých expedíciách osvedčené OmniFuel variče do výškových táborov. O tom ako v nich horel Kyrgyzský benzín už viac po expedícii...
TREK'N EAT

Do produktovej palety Trek’n Eat patria hotové jedlá, vegetariánske jedlá, polievky, zelenina a ine výživové položky od raňajok až po dezert.

Trek’n Eat je unikátne mrazom sušené jedlo ktoré sa pripravuje s vodou. Sušenie mrazom odstraňuje z Trek’n Eat všetku vodu bez zničenia dôležitých vitamínov a minerálov. Takáto úprava robí prísady extrémne ľahké a roky skladovateľné. Trek’n Eat spĺňa požiadavky pre vyváženú výživu a je ideálny pre expedície, turistiku a výlety. Jedlá sú nízkej hmotnosti, ľahko sa pripravia, chutia výborne a šetria palivo vďaka rýchlej príprave.

Po skúsenostiach s Trek’n Eat na všetkých našich predošlých expedíciách by sme sa nespoľahli na nijaký iný produkt, keď príde čas načerpať energiu chutným jedlom.


MILLET

Na Slovensku zúri jar, po uliciach sa preháňajú obnažené devy, v centrálnom Tian Shane však počítame s poriadne nízkymi teplotami... Aj preto sme sa proti mrazu vyzbrojili páperovymi bundami MILLET QUANTUM RESCUE JKT. Zahrejú vraj minimálne tak dobre ako pohľad na sporo odeté slovenské devy a navyše Pertex quantum ochráni páperie pred navlhnutim pri snežení, či prehánkach počas lezenia či v bivakoch...
TREKSPORT - Ži dobrodružstvo, preskúmaj svoje hranice.

Elan

Trekland

Devold Norská móda

KAYLAND

BUFFMillet

Primus

Komperdell

Katadyn

Trek and Eat

Skialpinistický klub Žiarska dolinaRádio FM

Lidé a hory

Snow - časopis pre lyže a snowboard

Jamesák

Montana

expedition.sk

st.cityBUBO Travel agency

Alphasport

Lacný skialp

Norská módaExpedícia |  Denník |  O nás |  Materiál |  Partneri |  Fakty |  Kniha návštev |  Média


Stránka vznikla v rámci projektu EXPEDITION.SK - zadarmo vytvoríme stránky vašich expedícií.
Návštevnosť: 81258